The taste of happiness
Ingredients: sugar, glucose syrup, whole milk powder (6%), vegetable oil (palm oil), butter, flavour.
May contain traces of hazelnuts and albumen
Keep cool and dry
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 1772kJ/ 422 kcal |
| Fat | 7g |
| of which | |
| Saturated | 3g |
| Carbohydrate | 89g |
| of which | |
| Sugars | 74g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 2g |
| Salt | 0g |
| Code | 589 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.35 |
| Ean code unit | 5310002485343 |
| Carton - Display | 392x287x275 |
| Units per carton | 28 |
| Net weight carton (kg) | 9.80 |
| Ean code carton | 15310002485340 |
| Cartons per pallet | 56 |