Tradition shaped in crispy pleasure
Ingredients: sugar, wheat flour, vegetable oil (palm oil), fat-reduced cocoa powder (3% in the cream), whey powder, starch, emulsifier: soya lecithin, raising agent: E450 and E 500, salt, aroma.
May contain traces of hazelnuts.
Store in a dry and cool place.
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 2190kJ/ 523kcal |
| Fat | 27g |
| of which | |
| Saturated | 13g |
| Carbohydrate | 66g |
| of which | |
| Sugars | 40g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 3g |
| Salt | 0.3g |
| Ean code unit | 531 0002 703553 |
|---|---|
| Ean code carton | 531 0002 704420 |
| Carton - Display | 16psc.х 340g = 5,44kg |