Perfection you can not resist
Ingredients: sugar, cocoa butter, whole milk powder, expanded rice (13%), cocoa mass, whey powder, skim milk powder, emulsifier: soya lecithin, vanillin flavour.
Cocoa solids: 30% minimum, milk fat: 3,5% minimum
Product contains milk solids and soya.
May contain traces of hazelnuts and almonds.
Keep cool and dry.
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 2400kJ/ 574 kcal |
| Fat | 32g |
| of which | |
| Saturated | 8g |
| Carbohydrate | 64g |
| of which | |
| Sugars | 48g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 8g |
| Salt | 100mg |
| Code | 1052 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.15 |
| Ean code unit | 5310002052743 |
| Carton - Display | 270x210x193 |
| Units per carton | 18 |
| Net weight carton (kg) | 2.70 |
| Ean code carton | 5310002052750 |
| Cartons per pallet | 150 |