Фруит гами 100г

Гумени бонбони 

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: гликозен сируп, шеќер, вода, средство за желирање: желатин,средство за задржување на влага: сорбитол сируп, киселина: лимонска киселина, овошен сируп 0,6% (лимон, портокал, јагода, јаболко), ароми, природни бои: куркумин, екстракт од пиперка, концетрат од црн морков, хлорофилин. Средство за полирање: пчелин восок. Може да содржи трагови од белка.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1411kJ/ 337 kcal
Масти 0g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 75g
од кои
Шеќери 60g
Растителни влакна 0g
Протеини 8g
Сол 0g
Шифра 569
Нето тежина по единица (kg) 0.10
Ean code unit 5310002605086
Амбалажа 260x210x170
Производи по амбалажа 30
Нето тежина на амбалажа (kg) 3.00
Ean code carton 5310002605321
Амбалажи во палета 150