Фруит жели 100г

Желе производ

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, вода, средство за желирање: пектин, овошен сируп 0,6% (лимон, портокал, јагода, јаболко), киселина: лимонска киселина, регулатори на киселост: Е 331, природни арома: лимон и портокал, ароми, концетрат од црн морков, природни бои: куркумин, екстракт од пиперка, хлорофилин.  Може да содржи трагови од белка.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1314kJ/ 314 kcal
Масти 0g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 80g
од кои
Шеќери 64g
Растителни влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g
Шифра 568
Нето тежина по единица (kg) 0.10
Ean code unit 5310002605062
Амбалажа 260x210x170
Производи по амбалажа 30
Нето тежина на амбалажа (kg) 3.00
Ean code carton 5310002605482
Амбалажи во палета 150