Овошна микс карамела 400г

Микс на овошни карамели

 

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, растителна маст (палмина), киселина: лимонска киселина, белка во прав, овошни бази (лимон 0,2%, портокал 0,2%), сируп јагода (0,2%), емулгатор: Е 473, природни ароми лимон и портокал, арома, природни бои: куркумин, кармин, екстракт од пиптерка.

Производот може да содржи траги од млечни материи и лешници .

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1702kJ/ 407kcal
Масти 1g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 97g
од кои
Шеќери 86g
Растителни влакна 0g
Протеини 1g
Сол 0g
Шифра 612
Нето тежина по единица (kg) 0.40
Ean code unit 5310002535208
Амбалажа 392x287x275
Производи по амбалажа 25
Нето тежина на амбалажа (kg) 10.00
Ean code carton 5310002532214
Амбалажи во палета 56