Кокос карамела 100г

Карамела со вкус на кокос

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, кокосов орев (5%), растителна маст (палмина), арома. Може да содржи траги од млечни производи, белка  и лешник.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1793kJ/ 430 kcal
Масти 10.5g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 85g
од кои
Шеќери 65g
Растителни влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g
Шифра 245
Нето тежина по единица (kg) 0.10
Ean code unit 5310002485084
Амбалажа 400x200x147
Производи по амбалажа 30
Нето тежина на амбалажа (kg) 3.00
Ean code carton 53100025355529
Амбалажи во палета 156