1882 ексклузивна млечна чоколада со лешник, бадем и суво грозје

1882 ексклузивна млечна чоколада со лешник, бадем и суво грозје

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, какао путер, сурутка во прав, какао маса, бадеми (15%), лешници (15%), млеко во прав,  безмасно млеко во прав, суво грозје(6%), емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Какао делови: мин. 30%,  суви материи на млеко: мин. 20%. Може да содржи трагови од ореви.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2364 kJ/ 565kcal
Масти 36г
од кои
заситени 15г
Јаглехидрати 54г
од кои
Шеќери 36г
Растителни влакна 1.5г
Протеини
Сол
Шифра 804
Нето тежина по единица (kg) 0.15
Ean code unit 5310002052453
Амбалажа 245x155x90
Производи по амбалажа 8
Нето тежина на амбалажа (kg) 1.20
Ean code carton 5310002052651
Амбалажи во палета 200