Млечна карамела 350г

Млечна карамела

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, растителна маст, млеко во прав (5%), лешници (1,25%), кокос (1,25%), путер, киселина: лимонска киселина, белка во прав, база лимон  0,11%, база портокал 0,11%, сируп  од јагода 0,11%, ароми, природни бои: куркумин , екстракт од  пиперка, кармин.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1800kJ/ 430 kcal
Масти 7g
од кои
заситени 1g
Јаглехидрати 89g
од кои
Шеќери 74g
Растителни влакна 0g
Протеини 2g
Сол 0g
Шифра 585
Нето тежина по единица (kg) 0.35
Ean code unit 5310002535567
Амбалажа 392x287x275
Производи по амбалажа 28
Нето тежина на амбалажа (kg) 9.80
Ean code carton 5310002535543
Амбалажи во палета 56