Колорадо вишна 100г

Тврда полнета бонбона со вкус на вишна

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, сируп од вишна 1%, киселина: лимонска киселина, арома, природни бои: кармин, куркумин, екстракт од пиперка, боја: Е 133. Производот содржи 18% полнило. Може да содржи трагови од млечни производи, белка и лешник.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1711kJ/ 409 kcal
Масти 0g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 99g
од кои
Шеќери 86g
Растителни влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g
Шифра 197
Нето тежина по единица (kg) 0.10
Бар код индивидуално пакување 5310002360107
Амбалажа 400x200x147
Производи по амбалажа 30
Нето тежина на амбалажа (kg) 3.00
Бар код кутија 5310002361388
Амбалажи во палета 156