Колорадо портокал 100г

Тврди полнети бонбони 

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, база портокал 1%, киселина: лимонска киселина, природна арома портокал, природна боја: екстракт од пиперка и куркумин. Може да содржи трагови од млечни производи, белка и лешник. Производот содржи 18% полнило.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1695kJ/ 405 kcal
Масти 0.5g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 98g
од кои
Шеќери 72g
Растителни влакна 0g
Протеини 0.6g
Сол 0g
Шифра 194
Нето тежина по единица (kg) 0.10
Бар код индивидуално пакување 5310002360046
Амбалажа 400x200x147
Производи по амбалажа 30
Нето тежина на амбалажа (kg) 3.00
Бар код кутија 5310002631302
Амбалажи во палета 156