Јагода Хит 100г

Тврди полнети бонбони со вкус на јагода

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, сируп од јагода (1%), киселина: лимонска киселина, арома, природна боја: кармин. Може да содржи трагови од млечни производи, белка и лешник. Производот содржи 18% полнило

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1711kJ/ 409 kcal
Масти 0g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 99g
од кои
Шеќери 86g
Растителни влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g
Шифра 308
Нето тежина по единица (kg) 0.10
Ean code unit 5310002360206
Амбалажа 400x200x147
Производи по амбалажа 30
Нето тежина на амбалажа (kg) 3.00
Ean code carton 5310002361364
Амбалажи во палета 156