Бонбонуар 284г

Тврди полнети бонбони

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, безмасно млеко во прав, растителна  маст (палмина), лакрис (0,17%), ароми, боја Е 133, природни бои: кармин, куркумин, екстракт од пиперка, растителен јаглен. Може да содржи трагови од лешник и белка. Производот содржи 20% полнило

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1695kJ/ 405 kcal
Масти 0.5g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 98g
од кои
Шеќери 72g
Растителни влакна 0g
Протеини 0.6g
Сол 0g
Шифра 1230
Нето тежина по единица (kg) 0.284
Ean code unit 5310002364167
Амбалажа 392x287x275
Производи по амбалажа 30
Нето тежина на амбалажа (kg) 8.52
Ean code carton 5310002364211
Амбалажи во палета 56