Вкуси среќа
Состојки: шеќер, гликозен сируп, млеко во прав, екстракт од кафе (1% во филот), арома, емулгатор: соја лецитин, природна боја: карамел. Може да содржи траги од белка и лешник.
Да се чува на суво и ладно.
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 1711kJ/ 409kcal |
| Масти | 0g |
| од кои | |
| заситени | 0g |
| Јаглехидрати | 99g |
| од кои | |
| Шеќери | 86g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 0g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 1663 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.09 |
| Бар код индивидуално пакување | 5310002364761 |
| Амбалажа | 400x200x147 |
| Производи по амбалажа | 30 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 2.70 |
| Бар код кутија | 5310002364808 |
| Амбалажи во палета | 168 |