Кафе тврди полнети бонбони 90 g

Тврди полнети бонбони со кафе фил

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, млеко во прав, екстракт од кафе (1% во филот), арома, емулгатор: соја лецитин, природна боја: карамел.  Може да содржи траги од белка и лешник.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1711kJ/ 409kcal
Масти 0g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 99g
од кои
Шеќери 86g
Растителни влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g
Шифра 1663
Нето тежина по единица (kg) 0.09
Бар код индивидуално пакување 5310002364761
Амбалажа 400x200x147
Производи по амбалажа 30
Нето тежина на амбалажа (kg) 2.70
Бар код кутија 5310002364808
Амбалажи во палета 168