Бела мента 400г

Свилени бонбони

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, декстроза, природна арома мента 0,15%, регулатор на киселост : калиум битартарат.
Може да содржи трагови од млечни производи, белка и лешник.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1683kJ/ 396 kcal
Масти 0g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 99g
од кои
Шеќери 92g
Растителни влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g
Шифра 339
Нето тежина по единица (kg) 0.40
Ean code unit 5310002460425
Амбалажа 390x260x160
Производи по амбалажа 16
Нето тежина на амбалажа (kg) 6.40
Ean code carton 5310002460449
Амбалажи во палета 90