Чоко Зајко 200г

Чоколадирано желе со вкус на јагода

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, вода, какао маса, какао путер, средство за желирање: пектин , сируп јагода (0,15%), киселина: лимонска киселина, регулатор на киселост: Е 331, ароми, емулгатори: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, концентрат од црн морков. Чоколадата содржи какао делови: 53% мин.  Може да содржи трагови од белка, млечни производи, лешник и бадем.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1600kJ/ 382kcal
Масти 5g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 85g
од кои
Шеќери 75g
Растителни влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g
Шифра 1577
Нето тежина по единица (kg) 0.20
Бар код индивидуално пакување 5310002154409
Амбалажа 380x252x175
Производи по амбалажа 24
Нето тежина на амбалажа (kg) 4.80
Бар код кутија 5310002154423
Амбалажи во палета 99