Крем банана, дисплеј 850g

 Пенест производ прелиен со чоколада

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, вода, какао маса, какао путер, средство за желирање: агар-агар, белка во прав, банана во прав (0,05%), киселина: лимонска  киселина, емулгатори: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, ароми, природна боја: куркумин. Чоколадата содржи какао делови: 53% min.  Може да содржи траги од млечни производи, лешник и бадем.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности per 100g
Енергија 1800kJ/ 430kcal
Масти 10g
од кои
заситени 6 g
Јаглехидрати 82g
од кои
Шеќери 65g
Растителни влакна 0g
Протеини 2g
Сол 0.3g
Шифра 116
Нето тежина по единица (kg) 0.85
Ean code unit 5310002151415
Амбалажа 400x220x230
Производи по амбалажа 6
Нето тежина на амбалажа (kg) 5.10
Ean code carton 5310002151620
Амбалажи во палета 80