Крем банана 595g

 Пенест производ прелиен со чоколада

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, вода, какао маса, какао путер, средство за  желирање: агар-агар, белка во прав, банана во прав (0,05%), киселина: лимонска киселина, емулгатори: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, ароми,  природна боја: куркумин. Чоколадата содржи какао делови: 53% min.  Може да содржи траги од млечни производи, лешник и бадем.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности per 100g
Енергија 1800kJ/ 430kcal
Масти 10g
од кои
заситени 6g
Јаглехидрати 82g
од кои
Шеќери 65g
Растителни влакна 0g
Протеини 2g
Сол 0.3g
Шифра 384
Нето тежина по единица (kg) 0.595
Ean code unit 5310002151682
Амбалажа 400x215x205
Производи по амбалажа 6
Нето тежина на амбалажа (kg) 3.57
Ean code carton 5310002151736
Амбалажи во палета 100