Мини Крем банана 150г

Пенест производ прелиен со чоколада

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, вода, какао маса, какао путер, средство за желирање: агар-агар, белка во прав, банана во прав (0,05%), киселина: лимонска киселина, емулгатори: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, ароми, природна боја: куркумин. Чоколадата содржи какао делови: 53% min.   Може да содржи траги од млечни производи, лешник и бадем.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности per 100g
Енергија 800kJ/ 430kcal
Масти 10g
од кои
заситени 6g
Јаглехидрати 82g
од кои
Шеќери 65g
Растителни влакна 0g
Протеини 2g
Сол 0.3g
Шифра 683
Нето тежина по единица (kg) 0.15
Ean code unit 5310002151910
Амбалажа 380x252x175
Производи по амбалажа 24
Нето тежина на амбалажа (kg) 3.6
Ean code carton 5310002151927
Амбалажи во палета 99