Симфонија бонбониера црвена 200г

Мешавина од чоколадни десерти

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, какао маса, какао путер, растителна маст (палмина), сурутка во прав, гликозен сируп, млеко во прав, безмасно млеко во прав, лешник, емулгатор: соја лецитин, кафе, бадем , ароми, арома: ванилин. Млечната  чоколада  содржи какао делови: 30% мин. сува материја на млеко 20% мин. Чоколадата содржи какао делови: 53% мин.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2340kJ/ 560kcal
Масти 21g
од кои
заситени 13g
Јаглехидрати 73g
од кои
Шеќери 50g
Растителни влакна 0g
Протеини 4g
Сол 0g
Шифра 697
Нето тежина по единица (kg) 0.20
Ean code unit 5310002251962
Амбалажа 300x270x270
Производи по амбалажа 9
Нето тежина на амбалажа (kg) 1.80
Ean code carton 15310002251969
Амбалажи во палета 96