Сигурен начин да направиш некого среќен
Состојки: шеќер, какао маса, какао путер, растителна маст (палмина), сурутка во прав, гликозен сируп, млеко во прав, безмасно млеко во прав, лешник, емулгатор: соја лецитин, кафе, бадем , ароми, арома: ванилин. Млечната чоколада содржи какао делови: 30% мин. сува материја на млеко 20% мин. Чоколадата содржи какао делови: 53% мин.
Да се чува на суво и ладно
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 2340kJ/ 560kcal |
| Масти | 21g |
| од кои | |
| заситени | 13g |
| Јаглехидрати | 73g |
| од кои | |
| Шеќери | 50g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 4g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 697 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.20 |
| Ean code unit | 5310002251962 |
| Амбалажа | 300x270x270 |
| Производи по амбалажа | 9 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 1.80 |
| Ean code carton | 15310002251969 |
| Амбалажи во палета | 96 |