Шери бонбониера 400 г

Чоколаден полнет десерт со вишна

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, какао маса, вишна (10%), какао путер, гликозен сируп,  алкохол (2%), емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Чоколадата содржи  какао делови: 53%  мин. Може да содржи траги од млечни производи, лешник и бадем.

Вишната може да содржи делови од коската

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности per 100g
Енергија
Масти
од кои
заситени
Јаглехидрати
од кои
Шеќери
Растителни влакна
Протеини
Сол
Шифра 1448
Нето тежина по единица (kg) 0.40
Ean code unit 5310002252839
Амбалажа 400x320x305
Производи по амбалажа 9
Нето тежина на амбалажа (kg) 3.6
Ean code carton 5310002252866
Амбалажи во палета 50