Шери бонбониера 204г

Чоколаден полнет десерт со вишна

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, какао маса, вишна (10%), какао путер, гликозен сируп,  алкохол (2%), емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Чоколадата содржи  какао делови: 53%  мин. Може да содржи траги од млечни производи, лешник и бадем. Вишната може да содржи делови од коската

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности per 100g
Енергија
Масти
од кои
заситени
Јаглехидрати
од кои
Шеќери
Растителни влакна
Протеини
Сол
Шифра 58
Нето тежина по единица (kg) 0.204
Ean code unit 5310002252792
Амбалажа 300x270x270
Производи по амбалажа 9
Нето тежина на амбалажа (kg) 1.836
Ean code carton 5310002252808
Амбалажи во палета 96