Symphony One бонбониера 170г

Мешавина од чоколадни десерти

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, какао маса, какао путер, растителна маст (палмина), сурутка во прав, гликозен сируп, млеко во прав, безмасно млеко во прав, лешник паста емулгатор: соја лецитин, кафе, ароми, арома: ванилин.

Млечната  чоколада  содржи какао делови: 30% мин. сува материја на млеко 20% мин.

Чоколадата содржи какао делови: 53% мин.

Да се чува на суво и ладно.

 

 

Нутритивни вредности за 100г
Енергија 2340kJ/560kcal
Масти 21г
од кои
заситени 13г
Јаглехидрати 73г
од кои
Шеќери 50г
Растителни влакна
Протеини
Сол