Symphony Love бонбониера 170г

Мешавина од чоколадни десерти

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, какао маса, какао путер, растителна маст (палмина), сурутка во прав, гликозен сируп, млеко во прав, безмасно млеко во прав, какао во прав (со смалени масти), емулгатор: соја лецитин, ароми, арома: ванилин. Млечната  чоколада  содржи какао делови: 30% мин. сува материја на млеко 20% мин. Чоколада содржи какао делови: 53% мин. Може да содржи траги лешници и бадем.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 0
Масти 0
од кои 0
заситени 0
Јаглехидрати 0
од кои 0
Шеќери 0
Растителни влакна 0
Протеини 0
Сол 0