Локум со ореви 400г

Традиционален десерт

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, вода, скроб, ореви (3%), киселина: лимонска киселина, арома.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1535kJ/ 365kcal
Масти 1g
од кои
заситени 0.1g
Јаглехидрати 88g
од кои
Шеќери 72g
Растителни влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g
Шифра 271
Нето тежина по единица (kg) 0.40
Ean code unit 5310002585201
Амбалажа 280x220x225
Производи по амбалажа 20
Нето тежина на амбалажа (kg) 8.00
Ean code carton 5310002585463
Амбалажи во палета 70