Вкуси среќа
Состојки: шеќер, гликозен сируп, растителна маст, млеко во прав (5%), лешници (1,25%), кокос (1,25%), путер, киселина: лимонска киселина, белка во прав, база лимон 0,11%, база портокал 0,11%, сируп од јагода 0,11%, ароми, природни бои: куркумин , екстракт од пиперка, кармин.
Да се чува на суво и ладно
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 1800kJ/ 430 kcal |
| Масти | 7g |
| од кои | |
| заситени | 1g |
| Јаглехидрати | 89g |
| од кои | |
| Шеќери | 74g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 2g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 585 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.35 |
| Ean code unit | 5310002535567 |
| Амбалажа | 392x287x275 |
| Производи по амбалажа | 28 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 9.80 |
| Ean code carton | 5310002535543 |
| Амбалажи во палета | 56 |