Вкуси среќа
Состојки: шеќер, гликозен сируп, киселина: лимонска киселина, ароми, природни бои : кармин, екстракт од пиперка, куркумин, боја: Е 133. Може да содржи трагови од млечни производи, белка и лешник. Производот содржи 18% полнило
Да се чува на суво и ладно
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 1711kJ/ 409 kcal |
| Масти | 0g |
| од кои | |
| заситени | 0g |
| Јаглехидрати | 99g |
| од кои | |
| Шеќери | 86g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 0g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 200 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.10 |
| Бар код индивидуално пакување | 5310002360862 |
| Амбалажа | 400x200x147 |
| Производи по амбалажа | 30 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 3.00 |
| Бар код кутија | 5310002361180 |
| Амбалажи во палета | 156 |