Пралине кајсија 250г

Фондан десерт со какао прелив

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: какао маса, шеќер,  какако прав, какао путер, емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин.Чоколадата содржи какао делови: 75% мин. Може да содржи траги од млечни производи, лешник и бадем.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1786kJ/ 427kcal
Масти 6g
од кои
заситени 3.5g
Јаглехидрати 90g
од кои
Шеќери 87g
Растителни влакна 0g
Протеини 2g
Сол 0g
Шифра 108
Нето тежина по единица (kg) 0.25
Бар код индивидуално пакување 5310002150661
Амбалажа 380x252x175
Производи по амбалажа 24
Нето тежина на амбалажа (kg) 6.00
Бар код кутија 5310002151675
Амбалажи во палета 90