Крем банана 1,7кг

 Пенест производ прелиен со чоколада

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, вода, какао маса, какао путер, средство за желирање: агар-агар, белка во прав, банана во прав (0,05%), киселина: лимонска киселина, емулгатори: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, ароми, природна боја: куркумин. Чоколадата содржи какао делови: 53% min.  Може да содржи траги од млечни производи, лешник и бадем.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1800kJ/ 430kcal
Масти 10g
од кои
заситени 6g
Јаглехидрати 82g
од кои
Шеќери 65g
Растителни влакна 0g
Протеини 2g
Сол 0.3g
Шифра 356
Нето тежина по единица (kg) 0.017
Бар код индивидуално пакување 53100399
Амбалажа 135x285x150
Производи по амбалажа 100
Нето тежина на амбалажа (kg) 1.70
Бар код кутија 5310002152207
Амбалажи во палета 200