Какао во прав 100г

Какао

Состојки и нутритивни вредности

Какао прав со смалени масти

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 888kJ/ 212 kcal
Масти 12g
од кои
заситени 7g
Јаглехидрати 12g
од кои
Шеќери <1,4 g
Растителни влакна 32g
Протеини 25g
Сол 100mg
Code 34
Net weight unit (kg) 0.10
Ean code unit 53100023000028
Carton - Display 380x252x145
Units per carton 24
Net weight carton (kg) 2.40
Ean code carton 5310002300066
Cartons per pallet 420