Интегрални бисквити ванила

Состојки и нутритивни вредности

Интегрално пченично брашно (40%), шеќер, растителна маст, овесни снегулки (5%), соино брашно, гликозен сируп, емулгатор: соја лецитин, малц екстрат, сол, средства за нараснување: Е500, Е503, ароми.

Да се чува на суво и ладно, во затворена амбалажа.

Нутритивна вредност за 100g
Енергија 1680KJ
Масти 19,2g
од кои заситени масти 8,3g
Јагленохидрати 54,5g
од кои шеќери 21g
Протеини 6,4g