Интегрални бисквити чоколадо и ванила

Состојки и нутритивни вредности

Интегрално пченично брашно (35%), чоколада 20% (шеќер, какао маса, какао путер, емуглатор: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, арома: ванилин. Чоколадата содржи какао делови 53% мин.) шеќер, растителна маст, овесни снегулки (2,5%), пченично брашно, соино брашно, гликозен сируп, емулгатор: соја лецитин, малц екстрат, сол, средства за нараснување: Е500, Е503, арома.

Да се чува на суво и ладно, во затворена амбалажа.

Нутритивна вредност за 100g
Енергија 2030kJ
Масти 18,3g
од кои заситени масти 4,9g
Јагленохидрати 59g
од кои шеќери 24g
Протеини 6,7g
Сол 430mg