Совршенство на кое не можеш да одолееш
Состојки: шеќер, какао путер, млеко во прав, какао маса, безмасно млеко во прав, сурутка во прав, путер, емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Какао делови: 30% мин. , суви материи на млеко: 18% мин. Може да содржи трагови од лешници, бадеми и ореви.
Да се чува на суво и ладно.
| Нутритивни вредности | per 100g |
|---|---|
| Енергија | 2365kJ/ 565kcal |
| Масти | 31g |
| од кои | |
| заситени | 13 g |
| Јаглехидрати | 63g |
| од кои | |
| Шеќери | 45g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 5g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 2 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.015 |
| Бар код индивидуално пакување | 53100429 |
| Амбалажа | 230x105x80 |
| Производи по амбалажа | 60 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 0.9 |
| Бар код кутија | 5310002000621 |
| Амбалажи во палета | 495 |