Мини млечна чоколада 15г

Млечна чоколада

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, какао путер, млеко во прав, какао маса, безмасно млеко во прав, сурутка во прав, путер, емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Какао делови: 30% мин. ,  суви материи на млеко: 18% мин. Може да содржи трагови од лешници, бадеми и ореви.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности per 100g
Енергија 2365kJ/ 565kcal
Масти 31g
од кои
заситени 13 g
Јаглехидрати 63g
од кои
Шеќери 45g
Растителни влакна 0g
Протеини 5g
Сол 0g
Шифра 2
Нето тежина по единица (kg) 0.015
Бар код индивидуално пакување 53100429
Амбалажа 230x105x80
Производи по амбалажа 60
Нето тежина на амбалажа (kg) 0.9
Бар код кутија 5310002000621
Амбалажи во палета 495