Микс бонбони

Тврди полнети бонбони  -   мешавина на овошни вкусови

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, киселина: лимонска киселина, база лимон (0,15%), база  портокал (0,15%), сируп од вишна (0,15%), природни ароми лимон и портокал, ароми, природни бои: куркумин, кармин , екстракт од пиперка, боја:  Е 133. Може да содржи трагови од млечни производи, белка и лешник. Производот содржи 18% полнило.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1711kJ/ 409 kcal
Масти 0g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 99g
од кои
Шеќери 86g
Растителни влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g
Шифра 1227
Нето тежина по единица (kg) 0.90
Ean code unit 5310002364174
Амбалажа 392x287x275
Производи по амбалажа 12
Нето тежина на амбалажа (kg) 10.80
Ean code carton 5310002364198
Амбалажи во палета 56