Минт бонбони

Тврди  бонбони со чоколадно полнење

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, чоколадно полњење 18%[шеќер, гликозен сируп, чоколада 17% (шеќер, какао маса, какао путер, емулгатори: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, арома:ванилин) арома],природна арома пеперминт, природна боја: хлорофилин.
Може да содржи траги од млечни производи, лешник и бадем.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1683kJ/ 396 kcal
Масти 0g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 99g
од кои
Шеќери 89g
Растителни влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g
Шифра 1228
Нето тежина по единица (kg) 0.90
Ean code unit 5310002364181
Амбалажа 392x287x275
Производи по амбалажа 12
Нето тежина на амбалажа (kg) 10.80
Ean code carton 5310002364204
Амбалажи во палета 56