Крем банана 170 g

Пенест производ прелиен со чоколада

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, вода, какао маса, какао путер, средство за желирање: агар-агар, белка во прав, банана во прав (0,05%), киселина: лимонска киселина, емулгатори: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, ароми, природна боја: куркумин. Чоколадата содржи какао делови: 53% min.   Може да содржи траги од млечни производи, лешник и бадем.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1800kJ/ 430kcal
Масти 10g
од кои
заситени 6g
Јаглехидрати 82g
од кои
Шеќери 65g
Растителни влакна 0g
Протеини 2g
Сол 0g
Шифра 473
Нето тежина по единица (kg) 0.17
Ean code unit 53100002154324
Амбалажа 450x395x170
Производи по амбалажа 12
Нето тежина на амбалажа (kg) 2.04
Ean code carton 5310002154331
Амбалажи во палета 72