Специјалните прилики заслужуваат специјален подарок
Состојки: шеќер, гликозен сируп, киселина: лимонска киселина, арома, природна боја : кармин.
Да се чува на суво и ладно
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 1683kJ/ 396 kcal |
| Масти | 0g |
| од кои | |
| заситени | 0g |
| Јаглехидрати | 99g |
| од кои | |
| Шеќери | 89g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 0g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 541 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.17 |
| Ean code unit | 5310002470349 |
| Амбалажа | 320x310x425 |
| Производи по амбалажа | 24 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 4.08 |
| Ean code carton | 5310002472206 |
| Амбалажи во палета | 42 |