The taste of happiness
Ingredients: sugar, glucose syrup, acid: citric acid, cherry syrup (0,15%), lemon base (0,15%), orange base (0,15%), natural flavours lemon and orange, flavours, natural colours: curcumin, carmine, extract paprika, colour: E 133 / FD&C Blue Nº 1.
May contains trace of milk solid, albumen and hazelnuts.
Product contains 18% filling
Keep cool and dry
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 1711kJ/ 409 kcal |
| Fat | 0g |
| of which | |
| Saturated | 0g |
| Carbohydrate | 99g |
| of which | |
| Sugars | 86g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 0g |
| Salt | 0g |
| Code | 509 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.85 |
| Ean code unit | 5310002360923 |
| Carton - Display | 392x287x275 |
| Units per carton | 12 |
| Net weight carton (kg) | 10.20 |
| Ean code carton | 15310002360920 |
| Cartons per pallet | 56 |