Made with special recipe, coated with love
Ingredients: sugar, glucose syrup, cocoa mass, cocoa butter, acid: citric acid, natural flavour orange (0,1%), emulsifier: soya lecithin and poliglicerol poliricinoleat, natural colouring: paprika extract, flavour: vanillin. Chocolate contains cocoa solids: 53% minimum.
May contain traces of milk products, albumen, hazelnuts and almonds
Keep cool and dry
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 1786kJ/ 427kcal |
| Fat | 6g |
| of which | |
| Saturated | 3.5g |
| Carbohydrate | 90g |
| of which | |
| Sugars | 87g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 2g |
| Salt | 0g |
| Code | 560 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.50 |
| Ean code unit | 5310002150722 |
| Carton - Display | 380x252x145 |
| Units per carton | 12 |
| Net weight carton (kg) | 6.00 |
| Ean code carton | 5310002151941 |
| Cartons per pallet | 90 |