A sure way to make someone happy
Ingredients: sugar, cocoa mass, cocoa butter, vegetable oil (palm oil), whey powder, glucose syrup, whole milk powder, skim milk powder, hazelnut, emulsifiers: soya lecithin, coffee, almond, flavours, flavour: vanillin.
Milk chocolate contains cocoa solids 30% min., 20% min. dry milk solids
Chocolate contains cocoa solids: 53% minimum.
Keep cool and dry.
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 2340kJ/ 560kcal |
| Fat | 21g |
| of which | |
| Saturated | 13g |
| Carbohydrate | 73g |
| of which | |
| Sugars | 50g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 4g |
| Salt | 0g |
| Code | 478 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.12 |
| Ean code unit | 5310002251368 |
| Carton - Display | 255x230x210 |
| Units per carton | 9 |
| Net weight carton (kg) | 1.08 |
| Ean code carton | 5310002252693 |
| Cartons per pallet | 150 |