Made with special recipe, coated with love
Ingredients: sugar, glucose syrup, cocoa mass, cocoa butter, emulsifiers: soya lecithin and polyglycerol polyricinoleate, acid: citric acid, flavours.Chocolate contains cocoa solids: 53% minimum. May contain traces of milk products, albumen, hazelnuts and almonds
Keep cool and dry
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 1786kJ/ 427kcal |
| Fat | 6g |
| of which | |
| Saturated | 3.5g |
| Carbohydrate | 90g |
| of which | |
| Sugars | 87g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 2g |
| Salt | 0g |
| Code | 1766 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.40 |
| Ean code unit | 5310002154522 |
| Carton - Display | 402x211x199 |
| Units per carton | 24 |
| Net weight carton (kg) | 9.60 |
| Ean code carton | 5310002154539 |
| Cartons per pallet | 72 |