Бони бон јагода 90г

Тврда полнета бонбона со вкус на јагода

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, киселина: лимонска киселина, арома, природна боја: кармин, куркумин, екстракт од пиперка. Може да содржи трагови од млечни производи, белка и лешник. Производот содржи 18% полнило

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1711kJ/ 409 kcal
Масти 0g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 99g
од кои
Шеќери 86g
Растителни влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g
Шифра 576
Нето тежина по единица (kg) 0.09
Ean code unit 5310002361043
Амбалажа 395x265x190
Производи по амбалажа 50
Нето тежина на амбалажа (kg) 4.50
Ean code carton 5310002361050
Амбалажи во палета 99