Чоколадиран Јадран со портокал 200г (кеса)

Чоколадиран вафел производ со крем од какао и портокал

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: чоколада 32% (шеќер, какао маса, какао путер, емулгатори: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, арома: ванилин. Чоколадата содржи какао делови: 53% мин.), шеќер, пченично брашно, растителна маст (палмина), сурутка во прав, какао прав со смалени масти, млеко во прав, портокал (2% во кремот), скроб, емулгатор: соја лецитин, средство за нараснување: Е 500, сол, природна арома портокал.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија
Масти
од кои
заситени
Јаглехидрати
од кои
Шеќери
Растителни влакна
Протеини
Сол
Шифра 1101
Нето тежина по единица (kg) 0.20
Ean code unit 53100027050625
Амбалажа 400x230x192
Производи по амбалажа 12
Нето тежина на амбалажа (kg) 2.40
Ean code carton 5310002750663
Амбалажи во палета 100