Чоколадиран Јадран Хазелнут 200г (кеса)

Чоколадиран вафел производ со крем од лешници

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: Чоколада 32% (шеќер, какао маса, какао путер, емулгатори: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, арома: ванилин. Чоколадата содржи какао делови: 53% мин.), шеќер, пченично брашно, растителна маст(палмина), сурутка во прав, лешник (5% во кремот), какао прав со смалени масти, млеко во прав, скроб, емулгатор: соја лецитин, средство за нараснување: Е 500, сол, арома.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија
Масти
од кои
заситени
Јаглехидрати
од кои
Шеќери
Растителни влакна
Протеини
Сол
Шифра 449
Нето тежина по единица (kg) 0.20
Ean code unit 5310002750588
Амбалажа 400x230x192
Производи по амбалажа 12
Нето тежина на амбалажа (kg) 2.40
Ean code carton 5310002705601
Амбалажи во палета 100