Јадран мока наполитанка 150г (кеса)

Вафел производ со кафе крем

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, пченично брашно, растителна маст (палмина), сурутка во прав, какао прав со смалени масти, кафе (2% во кремот), скроб, млеко во прав, емулгатор: соја лецитин, средство за нараснување: Е 500, Е450, сол.

Може да содржи траги од лешник

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2179kJ/ 519kcal
Масти 27g
од кои
заситени 13g
Јаглехидрати 66g
од кои
Шеќери 40g
Растителни влакна 0g
Протеини 3g
Сол 0.3g
Шифра 1032
Нето тежина по единица (kg) 0.15
Ean code unit 5310002702907
Амбалажа 400x230x192
Производи по амбалажа 12
Нето тежина на амбалажа (kg) 1.80
Ean code carton 5310002703102
Амбалажи во палета 100