Јадран млеко какао наполитанка 150г (кеса)

Вафел производ со млечен и какао крем

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, пченично брашно, растителна маст (палмина), млеко во прав (14% во кремот), сурутка во прав, какао прав со смалени масти (5% во кремот), скроб, емулгатор:  соја лецитин, средство за нараснување: Е 500, Е 450, сол, арома: ванилин.

Може да содржи трагови од лешник.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2190kJ/ 523kcal
Масти 27g
од кои
заситени 10g
Јаглехидрати 62g
од кои
Шеќери 40g
Растителни влакна 0g
Протеини 8g
Сол 1,5g
Шифра 183
Нето тежина по единица (kg) 0.15
Ean code unit 5310002702754
Амбалажа 400x230x192
Производи по амбалажа 12
Нето тежина на амбалажа (kg) 1.80
Ean code carton 5310002702921
Амбалажи во палета 100