Јадран хазелнут наполитанка 150г (кеса)

Вафел производ со крем од лешници

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, пченично брашно, растителна маст (палмина), сурутка во прав, соино брашно, лешник (5% во кремот), какао прав со смалени масти скроб, млеко во прав, емулгатор: соја лецитин, средство за нараснување: Е 500, Е450, сол, арома.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија
Масти
од кои
заситени
Јаглехидрати
од кои
Шеќери
Растителни влакна
Протеини
Сол
Шифра 184
Нето тежина по единица (kg) 0.15
Ean code unit 5310002702761
Амбалажа 400x230x192
Производи по амбалажа 12
Нето тежина на амбалажа (kg) 1.80
Ean code carton 5310002702877
Амбалажи во палета 100