Лена посна 800г

Посен вафел производ

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, растителна маст, пченично брашно, декстроза, соино брашно, какао прав со смалени масти (5%), скроб, емулгатор: соја лецитин, средство за нараснување: Е 500, сол, арома: ванилин. Може да содржи трагови од лешници.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2190kJ/ 460kcal
Масти 28g
од кои
заситени 8g
Јаглехидрати 60g
од кои
Шеќери 24g
Растителни влакна 0g
Протеини 4g
Сол 0.1g
Шифра 1096
Нето тежина по единица (kg) 0.80
Ean code unit 5310002702440
Амбалажа 305x290x220
Производи по амбалажа 6
Нето тежина на амбалажа (kg) 4.80
Ean code carton 5310002702457
Амбалажи во палета 72