Лена јадрико 900г

Вафел производ со ванила и какао крем

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, растителна маст (палмина), пченично брашно, сурутка во прав, какао прав со смалени масти(5%),  скроб, млеко во прав, емулгатор: соја лецитин, средство за нараснување: Е 500, сол, арома: ванилин (0,1 %) .
Може да содржи трагови од лешници

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2190kJ/523 kcal
Масти 27g
од кои
заситени 10g
Јаглехидрати 62g
од кои
Шеќери 40g
Растителни влакна 0g
Протеини 8g
Сол 0.3g
Шифра 746
Нето тежина по единица (kg) 0.90
Ean code unit 5310002701634
Амбалажа 305x290x220
Производи по амбалажа 6
Нето тежина на амбалажа (kg) 5.40
Ean code carton 5310002701795
Амбалажи во палета 72