Лена какао 900г

Вафел производ со какао крем

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, растителна маст (палмина), пченично брашно, какао прав со смалени масти (5%), сурутка во прав, скроб, млеко во прав, емулгатор: соја лецитин, средство за нараснување: Е 500, сол, арома. Може да содржи трагови од лешници

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2172kJ/519 kcal
Масти 27g
од кои
заситени 13g
Јаглехидрати 66g
од кои
Шеќери 40g
Растителни влакна 0g
Протеини 3g
Сол 0.3g
Шифра 745
Нето тежина по единица (kg) 0.90
Ean code unit 5310002701627
Амбалажа 305x290x220
Производи по амбалажа 6
Нето тежина на амбалажа (kg) 5.40
Ean code carton 5310002701832
Амбалажи во палета 72